BIKEMARATHONU NEPŘÁLO POČASÍ, PŘESTO BYL REKORDNÍ

V sobotu 17. května se konal již sedmý ročník GENERALI-SPORT BÁRT BIKEMARATHONU se startem a cílem na ústeckém letišti. Závodilo se na dvou tratích, jeden „hobby" okruh dlouhý 22 km a hlavní závod na okruhu dlouhém 50 km. Letošní hlavní okruh byl mírně upraven kvůli předchozím.   V hobby okruhu jsou vypuštěny některé náročnější pasáže, takže byla trať závodu sjízdná pro každého, kdo měl chuť si zazávodit, ale na hlavní závod si netroufnul. Hlavní závod byl pak náročnější s mnoho stoupáními a prudkými sestupy s celkovým převýšením 1000 metrů. Počet účastníků obou okruhů byl letos rekordní a to 263, hobby okruh si zajelo 68 závodníků a hlavní okruh 195 závodníků. Poměrně chladné a později deštivé počasí rozbahnilo některé části trati, což závodníkům komplikovalo jízdu. Stejně tak byly na několika přes trať kmeny, které museli závodníci překonávat. Občerstvovací stanoviště bylo letos pouze jedno a to v Dolní Dobrouči. Zde se křížily obě trasy.    Vítězem hlavního závodu se stal Jakub Šilar z Bikeclinic Cannondale s vynikajícím časem 1:47:49, kterým překonal nejlepší čas Pavla Skalického o celých 10 minut. Druhý skončil Martin Splítek z CS Specialized Hradec Králové s časem 1:49:34. Třetí místo se ztrátou 3 minuty a 20 sekund obsadil Martin Horák z GHOST-RUBENA RACING teamu. Nejlepším domácím závodníkem se  s časem 2:12:15 se stal Petr Macháček z pořádajícího SPORT BÁRT týmu Ústí nad Orlicí.