Ve čtvrtek 25. června se hasiči po celé České republice připojili k pietnímu aktu na počest příslušníka Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ze stanice Týn nad Vltavou, který tragicky zahynul 17. června při výkonu služby profesionálního hasiče.
K pietnímu aktu se připojily také všechny jednotky sborů dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí – Ústí nad Orlicí I., Černovír, Knapovec a Hylváty. Přesně ve 13 hodin vyjela před hasičské zbrojnice požární technika se zapnutými výstražnými světly. Hasiči nastoupili v zásahových stejnokrojích a společně uctili památku svého zesnulého kolegy minutou ticha. Na hasičských budovách byly vyvěšeny černé vlajky.
Pietní akt byl vyjádřením solidarity a připomínkou rizik, která hasiči při své službě veřejnosti každodenně podstupují.