Přejít na obsah

43. ROČNÍK BĚHU NA ANDRLŮV CHLUM

V sobotu 9. ledna se běžel tradiční běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního již 43. ročníku se zúčastnilo celkem 111 běžců v 9 kategoriích. Trasa závodu, která měřila 2,5 km s převýšením 209 metrů, vedla od místa startu na Mendriku až na Andrlův chlum, kde byl cíl tradičně pod rozhlednou u chaty Hvězdy.   Po několikaleté přestávce čekala na závodníky zasněžená trať, která byla na řadě míst namrzlá. Nejrychlejším závodníkem se stal Radek Hübl z domácí Jiskry s časem 10 minut a 21 sekund. Druhým nejrychlejším závodníkem napříč kategoriemi byl junior Patrik Vebr z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí s časem 10 minut a 34 sekund. Třetím nejrychlejším závodníkem, opět junior, se stal Michal Kačerovský také z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí s časem 10 minut a 45 sekund.   Ani v letošním roce se nepodařilo překonat traťový rekord, jehož držitelem je z roku 1998 Miroslav Vítek a to neuvěřitelných 8 minut a 40 sekund.    Kompletní výsledky naleznete ZDE.