BIKEMARATHON SE JEL PODEVÁTÉ

V pořadí již devátý ročník GENERALI-SPORT BÁRT BIKEMARATHONU se jel v sobotu 14. května. Start a cíl závody byl tradičně na ústeckém letišti. Závodilo se na dvou tratích, jeden „hobby“ okruh dlouhý 20 km a hlavní závod na okruhu dlouhém 50 km.

Hobby okruhu je bez náročnějších pasáží a je tedy sjízdný pro každého, kdo má chuť si zazávodit, ale na hlavní závod si netroufl. Hlavní závod byl pak náročnější s mnoho stoupáními a prudkými sestupy s celkovým převýšením 1000 metrů. Počet účastníků obou okruhů byl letos 236, hobby okruh si zajelo 69 závodníků a hlavní okruh 167 závodníků. I přes ranní déšť přálo závodům počasí a stejně tak i trať byla bez větších komplikací.

Vítězem hlavního závodu se letos stal, loni druhý, Filip Adel za Superior MTB Team s časem 1:43:05:39, který měl v cíli na loňského vítěze Jakuba Šilara z Bikeclinic Cannondale náskok pouze 25 setin sekundy. O 9 sekund později, na třetím místě dojel Jiří Hudeček z GIANT Trans Brdy Team.