44. ROČNÍK BĚHU NA ANDRLŮV CHLUM

V sobotu 7. ledna se běžel tradiční běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního 44. ročníku se účastnilo pouhých 50 běžců v 9 kategoriích. Na nízké účasti, oproti předchozím ročníkům, se projevilo mrazivé počasí. Teplota na startu - Na Mendriku byla - 20 C a stejně tak v cíli na Andrlově chlumu. Trasa závodu měří 2,5 km s převýšením 209 metrů.

Velký mráz a sněhová nadílka přispěla k delším časům než je obvyklé. Nejrychlejším závodníkem se stal Radek Hübl z Run Sport Teamu s časem 12 minut a 5 sekund. Druhým nejrychlejším závodníkem byl ve stejné kategorii Jakub Stejskal z HI Dynafit Skialp DM s časem 12 minut a 20 sekund. Třetím nejrychlejším závodníkem se stal Miloš Kratochvíl z Hvězdy Pardubice (kategorie Muži B) s časem 12 minut a 29 sekund.

Nejstarším závodníkem byl Jiří Soukup z TJ LIGA 100 Hradec Králové s časem 43 minut a 13 sekund, který se závodů účastní pravidelně. Letos pan Soukup oslaví jubilejních 90 let.

Rekord trati drží Miroslav Vítek z roku 1998 a to s neuvěřitelným časem 8 minut a 40 sekund.