KONAL SE 6. ÚSTECKÝ TRIATLON

Již 6. ročník úspěšné sportovní akce "ÚSTECKÝ TRIATLON" se uskutečnil v sobotu 3. srpna v Ústí nad Orlicí.

Závod začal tradičně v aquaparku, kde na závodníky čekala trať dlouhá 500 metrů – 20 bazenů. Druhou disciplínou byla jízda na kole v celkové délce 15 km, která vedla přes Libchavy a Říčky do Kerhartic a zpět. Poslední částí závodu byl běh v délce 6 km v okolí aquaparku.

Kromě kategorií pro dospělé byly součástí závodu také dětské kategorie. 20 dětí závodilo pouze ve dvou disciplínách a to plavání a běhu.

Hlavního závodu se účastnilo 49 závodníků a závodnic v celkem 8 kategoriích.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal domácí Jakub Procházka (FORT SMC Ústí n. Orlicí) s časem 53 minut a 12 sekund a druhý skončil týmový kolega Jan Skotálek s časem 54 minut a 19 sekund. Třetím nejrychlejším závodníkem se stal Antonín Hurych z Litomyšle s časem 58 minut a 53 sekund, ze starší kategorie. V kategorii žen zvítězila s časem 1 hodina a 50 sekund Klára Moravcová z Letohradu.