V ŘÍČKÁCH SE JELO JUBILEJNÍ 60. SKÍČKO

Jubilejní 60. ročník mezinárodního závodu v alpském lyžování Skiinterkriterium se ve dnech 20. a 21. ledna konal v Říčkách v Orlických horách. Na start nejstaršího dětského závodu na světě se letos postavilo 136 závodníků z 15 zemí. Kvůli zvýšeným hygienickým opatřením, která museli organizátoři ze Skiklubu Ústí nad Orlicí dodržovat chyběl doprovodný program pro závodníky a také samotné vyhlašování výsledků probíhalo přímo na svahu po dojetí závodu.

V pátek se na svahu pod Zakletým jel obří slalom, ve kterém získala česká reprezentace sedm z dvanácti možných medailí. Sobota pak patřila slalomu, ve kterém se však Česká převaha z prvního dne trochu vytratila, ale přesto Češi posbírali celkem čtyři medaile. I díky tomu se naše výprava stala nejlepší v celkovém hodnocení národů. Češi se vrátili na výsluní po třech letech, kdy této soutěži výprav kralovali Slováci. V závěsu skončili druzí Poláci a Slovákům patří třetí příčka. Absolutními vítězi mezi jednotlivci se stali Eva Mária Švidroňová ze Slovenska a Stanislaw Sarzynski z Polska. Slovenská závodnice vyhrála páteční obří slalom a v sobotu skončila druhá ve slalomu. Polský závodník se stal hvězdou závodů, protože vyhrál obě disciplíny.

Hlavními partnery závodu jsou Královehradecký kraj, Pardubický kraj a Město Ústí nad Orlicí. Za naše město se předávání cen účastnil starosta Petr Hájek. Samozřejmě závod podporuje také řada dalších sponzorů a partnerů.

I přes nastavená opatření se letos organizátorům podařilo uspořádat skvělé závody, které si závodníci i zástupci výprav velmi pochvalovali.