KONAL SE ČTVRTÝ ATLETICKÝ RIETER MÍTINK

V Ústí nad Orlicí se poslední srpnové úterý konal již 4. ročník mezinárodního atletického mítinku Rieter, na kterém v uplynulých třech letech startovala řada skvělých českých a zahraničních závodníků, medailistů z olympijských her a ze světových a evropských šampionátů.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo za přítomnosti zástupců pořadatele, organizátorů a generálních partnerů. V čele s generálním ředitelem společnosti RIETER CZ Janem Lustykem. Nechyběl ani hejtmanem Pardubického kraje Martin Netolický a starosta našeho města Petr Hájek, který ocenil přínos této sportovní akce pro město.

Závodů se účastnilo 127 závodníků z 38 oddílů ze Slovinska, Polska, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky. Ve startovním poli bylo celkem 18 českých atletů a atletek, kteří startovali na nedávném mistrovství Evropy v Mnichově. V uplynulých třech letech pravidelně závodily na mítinku hvězdy české i světové atletiky. Do programu letošního mítinku byl nově zařazen mužský disk, ve kterém se představila mladá světová superhvězda, teprve 23letý Slovinec Kristjan Čeh, který vyhrál čtyři závody Diamantové ligy, stal se mistrem světa a na mistrovství Evropy získal stříbro.

Z českých reprezentantů, kteří se mítinku účastnili, byl na letošním šampionátu starého kontinentu nejúspěšnější bronzový koulař Tomáš Staněk. Těsně za stupni vítězů skončil v Německu oštěpař Vítězslav Veselý. Oba bodovali také na našem mítinku.

Nechyběla řada dalších sportovců jako například sprinter Zdeněk Stromšík, čtvrtkaři Pavel Maslák, Patrik Šorm, Michal Desenský, skokan do dálky Radek Juška, oštěpař Martin Konečný, diskař Marek Bárta, čtvrtkařky Lada Vondrová a Martina Hofmanová, vícebojařka Dorota Skřivanová nebo oštěpařka Nikol Tabačková.

Počasí závodům na atletickém stadionu přálo a úterní mítink si v hledišti nenechalo ujít mnoho sportovních fanoušků.