Přejít na obsah

KONAL SE 3. ÚSTECKÝ SOPTÍK

V hale DDM DUHA v Ústí nad Orlicí se uskutečnily první letošní závody dětí a mládeže v karate v Pardubickém kraji. Poprvé byla tato akce jako mistrovství kraje beginner a medailisté tak mají velkou šanci na postup na mistrovství ČR, které se koná v polovině června v Dubňanech. Závodů se zúčastnilo rekordních 188 žáků z 18 klubů z celé ČR. Celkem 15 rozhodčích na 3 tatami rozhodovalo 374 startů v kategoriích kihon-ido, kata, kumite a kumite tým. Domácí ústecký oddíl nominoval na tyto závody 26 závodníků. Pro 10 členů to byly vůbec první ostré zkušenosti. Celkem se podařilo vybojovat orlickoústeckým 12 medailí a 7 členů vybojovalo nepopulární bramborovou medaili. Účast v některých kategoriích byla okolo 30 závodníků a nezřídka kdy museli pro medaili karatisté bojovat 5 kol.